Ana içeriğe atla

Ethereum Nedir? Ethereum Nasıl Kazanılır?

Kripto paralar dijital dünyada işlem gören en önemli para birimleridir. Bitcoin önderliğinde piyasaya çıkan birçok para birimi yatırımcılarına çok ciddi oranda kârlar getirmektedir. Kripto para piyasasında Bitcoin’in ardından ciddi değerlere sahip çok sayıda altcoin bulunur. Her biri farklı amaçlar ile meydana getirilmiş olsa da günümüzde hepsi başarılı bir grafik çizerek kripto para borsasında kendilerine bir yer edinmeyi başarmıştır. Bitcoin’in piyasaya çıkışının ardından kısa bir süre sonra çıkan Ethereum bu listede zirvede yer alan oldukça değerli bir kripto para birimidir. Hem kazanımı hem de satın alınması mümkün olan Ethereum ileriye dönük uzun vadede yatırım için tercih edilebilecek en güvenilir kripto para birimleri arasında yer alır.Ethereum Nedir?

Ethereum temelde Bitcoin sisteminde yeni alternatifler oluşturmak üzere düşünülmüş olan bir para birimidir. İlk olarak Kuzey Amerika’da düzenlenen bir Bitcoin konferansında bu birimden bahsedilmiş ve Vitalik Buterin aracılığı ile de piyasaya sürülmüştür. Ethereum, temelde blockchain teknolojini geliştirmeyi ve kullanıcılara yeni yatırım alanları oluşturulmasını hedef alır.

Günümüze gelindiği noktada ise yatırımcılar için yepyeni bir altcoin olarak piyasadaki yerini almıştır. Kısa adı ile ETH olan Ethereum güç kaynağı anlamını taşır ve kullanıcılara sunduğu özgürlükçü sistem ile birçok farklı altcoinin işletilmesinde büyük bir rol oynar.

Ethereum Madenciliği

Ethereum hem satın alınabilen hem de üretim yolu ile kazanılabilen bir kripto para birimidir. Ethereum’u satın almak istemeyen yatırımcılar direk olarak Ethereum üretimine başlayabilir ve elde ettikleri ürünü Ethereum üzerinden kazanç olarak cüzdanına ekleyebilir.

Ethereum madenciliği mantığı Bitcoin ile benzerdir. Tek fark; Bitcoin madenciliği özel üretime sahip sistemler üzerinden yapılırken Ethereum üreticiliği ekran kartları ile yapılmaktadır. Ethereum sisteminin kurulması ile maden sistemi otomatik olarak kazım yapmaya başlar ve kullanıcılar bu aşamada herhangi bir işlem yapmadan saniyede gelen maden ile Ethereum birikimine başlar. Sistemde çok kazanç direk olarak çok işçi varsayımına dayanır. Yani fazla ekran kartına sahip olan kullanıcılar elde edilecek kazımın daha fazla olmasına bağlı olarak daha fazla kazanır.

Ethereum Üretimi Nasıl Yapılır?

Ethereum üreticiliği, sahip olduğu avantajlar nedeni ile birçok durumda oldukça dikkat çeken ve ilgi gören bir sistemdir. Ethereum üretiminden önce kullanıcılar birikimin yapılacağı ve işlemlerin gerçekleştirileceği bir tür cüzdana sahip olurlar. Cüzdan oluşumunun ardından sistemin kurulması ile kısa süre içerisinde üretimi aktif hale getirmek mümkün olur. Ekran kartlarından oluşan sistem hazır halde kurulur ve sistemin elektrik bağlantısı sağlanır. Gerekli olan yazılım ve programların da uygun koşullarda kurulmasının ardından sisteme internet bağlantısı verilir ve sistem otomatik olarak üretime başlar. Ethereum üreticiliği yapan kişiler birçok durumda bu üretimi yapan havuzlara dâhil olur. Havuzlarda yapılan madencilik tek yapılacak madenciliğe nazaran daha fazla gelir sağlamaktadır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Windows 10 Çöp Kutusunu Boşaltmama Sorunu Nasıl Çözülür?

  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzu boşaltarak ihtiyacınız olmayan dosyaları sonsuza kadar silebilirsiniz.  Bu, sabit sürücünüzde daha fazla depolama alanı boşaltacak ve gizliliğinizi daha iyi koruyacaktır.  Ancak, Windows Geri Dönüşüm Kutunuzdaki dosyaların silinmediğini de görebilirsiniz.  Bu nedenle bu yazımızda Windows 10 çöp kutusunu temizlememe sorununu çözmenin yollarını tartışacağız. Windows Çöp Kutunuzu boşaltamazsanız, yalnızca daha az belleğiniz olmayacak, aynı zamanda gizli dosyalar nedeniyle gizliliğiniz de tehlikeye girebilir.  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun boşaltılamaması çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bu durumda bu sorunu çözmenin yollarını tartışacağız. Çöp kutusundaki dosyaların silinmesini ne engeller? Her şeyden önce, bunun nedeni yönetici erişiminizin olmaması veya bazı üçüncü taraf uygulamaların bunu yapmanızı engellemesi olabilir.  OneDrive, bu soruna neden olabilecek yazılımlardan biridir.  Bazı durumlarda, bu sorun Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun başarısız ol

PlayStation Konsollarının Geçmişten Günümüze Gelişimi

Zaman içinde sabit kalan nedir? PlayStation'ın tüm kategorilerinde görülebilen öğeler var.  Bu denetleyicilerin sağında operatör tuşları ve bunların geometrik etiketleri bulunur: yeşil üçgen, kırmızı daire, mavi çarpı ve pembe kare. İşlev tuşları her zaman bu kategorilerin sağında olmuştur.  Sol tarafta her zaman gezinme tuşlarını gördük.  Ayrıca kolun ön tarafında 4 anahtar görebilirsiniz.  İşlev ve gezinme tuşları arasındaki boşlukta her zaman Başlat ve Seç tuşları vardı. Tabi tutamağın her iki yanında da en az değişim görülen durumlardan biri olarak söylenebilecek iki kulp görmekteyiz ve bir bakıma bu kulplarla polyester istasyonlarını biliyoruz.  Bu düğmeler, bu denetleyicilerle çalışmayı daha kolay ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmıştır. Orijinal PlayStation Konsolu Tedarik yılı: 1994 PlayStation kategorisinin tarihine ilk örnekle başlıyoruz.  Bu tasarımın ilk örneği PlayStation Controller olarak bilinir.  Bu kolların rengi, konsolun rengi gibi griydi, bu da iki cihaz

İnsanlarda başarıyla test edilen beyin kanseri aşısı: tümör ilerlemesini yavaşlatıyor

 Araştırmacılar, beyin tümörleriyle daha iyi savaşmak için bir hastanın bağışıklık sistemini güçlendirmek için tasarlanmış yeni bir aşının umut verici performansını bildiriyorlar. Araştırmacılar, aşının yavaş tümör ilerlemesine karşı dramatik bir bağışıklık tepkisini tetikleyen güvenli bir test olduğunu söylüyor. Bazı kanserlerin, özellikle Diffüz gliomun tedavisi zordur çünkü beyne yayılabilirler ve geleneksel cerrahi ile kolayca çıkarılamazlar. Bu tümörler genellikle ortak bir özelliğe sahiptir; Düşük dereceli gliomaların% 70'inden fazlası, IDH1 adlı bir enzimi etkileyen genetik bir mutasyona sahiptir. IDH1 mutasyonu, gliomalara özgüdür ve neo-epitoplar adı verilen yeni proteinlerin geliştirilmesine yol açar. Alman Kanser Araştırma Merkezi'ndeki araştırmacılar, yıllardır hastanın bağışıklık sisteminin bu mutasyona uğramış IDH1 hücrelerini nasıl hedef alacağını öğrenmesine yardımcı olan bir aşı geliştiriyorlar. Aşıyı yıllarca geliştirdikten ve hayvanlar üzerinde test ettikten