Ana içeriğe atla

Ethereum Nedir? Ethereum Nasıl Kazanılır?

Kripto paralar dijital dünyada işlem gören en önemli para birimleridir. Bitcoin önderliğinde piyasaya çıkan birçok para birimi yatırımcılarına çok ciddi oranda kârlar getirmektedir. Kripto para piyasasında Bitcoin’in ardından ciddi değerlere sahip çok sayıda altcoin bulunur. Her biri farklı amaçlar ile meydana getirilmiş olsa da günümüzde hepsi başarılı bir grafik çizerek kripto para borsasında kendilerine bir yer edinmeyi başarmıştır. Bitcoin’in piyasaya çıkışının ardından kısa bir süre sonra çıkan Ethereum bu listede zirvede yer alan oldukça değerli bir kripto para birimidir. Hem kazanımı hem de satın alınması mümkün olan Ethereum ileriye dönük uzun vadede yatırım için tercih edilebilecek en güvenilir kripto para birimleri arasında yer alır.Ethereum Nedir?

Ethereum temelde Bitcoin sisteminde yeni alternatifler oluşturmak üzere düşünülmüş olan bir para birimidir. İlk olarak Kuzey Amerika’da düzenlenen bir Bitcoin konferansında bu birimden bahsedilmiş ve Vitalik Buterin aracılığı ile de piyasaya sürülmüştür. Ethereum, temelde blockchain teknolojini geliştirmeyi ve kullanıcılara yeni yatırım alanları oluşturulmasını hedef alır.

Günümüze gelindiği noktada ise yatırımcılar için yepyeni bir altcoin olarak piyasadaki yerini almıştır. Kısa adı ile ETH olan Ethereum güç kaynağı anlamını taşır ve kullanıcılara sunduğu özgürlükçü sistem ile birçok farklı altcoinin işletilmesinde büyük bir rol oynar.

Ethereum Madenciliği

Ethereum hem satın alınabilen hem de üretim yolu ile kazanılabilen bir kripto para birimidir. Ethereum’u satın almak istemeyen yatırımcılar direk olarak Ethereum üretimine başlayabilir ve elde ettikleri ürünü Ethereum üzerinden kazanç olarak cüzdanına ekleyebilir.

Ethereum madenciliği mantığı Bitcoin ile benzerdir. Tek fark; Bitcoin madenciliği özel üretime sahip sistemler üzerinden yapılırken Ethereum üreticiliği ekran kartları ile yapılmaktadır. Ethereum sisteminin kurulması ile maden sistemi otomatik olarak kazım yapmaya başlar ve kullanıcılar bu aşamada herhangi bir işlem yapmadan saniyede gelen maden ile Ethereum birikimine başlar. Sistemde çok kazanç direk olarak çok işçi varsayımına dayanır. Yani fazla ekran kartına sahip olan kullanıcılar elde edilecek kazımın daha fazla olmasına bağlı olarak daha fazla kazanır.

Ethereum Üretimi Nasıl Yapılır?

Ethereum üreticiliği, sahip olduğu avantajlar nedeni ile birçok durumda oldukça dikkat çeken ve ilgi gören bir sistemdir. Ethereum üretiminden önce kullanıcılar birikimin yapılacağı ve işlemlerin gerçekleştirileceği bir tür cüzdana sahip olurlar. Cüzdan oluşumunun ardından sistemin kurulması ile kısa süre içerisinde üretimi aktif hale getirmek mümkün olur. Ekran kartlarından oluşan sistem hazır halde kurulur ve sistemin elektrik bağlantısı sağlanır. Gerekli olan yazılım ve programların da uygun koşullarda kurulmasının ardından sisteme internet bağlantısı verilir ve sistem otomatik olarak üretime başlar. Ethereum üreticiliği yapan kişiler birçok durumda bu üretimi yapan havuzlara dâhil olur. Havuzlarda yapılan madencilik tek yapılacak madenciliğe nazaran daha fazla gelir sağlamaktadır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

En iyi fanlı ısıtıcı

  Kış aylarında bir elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız varsa öncelikle bilmeniz geren hangi tip elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız olduğudur. Fanlı ısıtıcılar ortam ısıtması için en uyun elektrikli soba seçeneklerinden biridir. Özellikle oda ve küçük bir bölüm ısıtması elektrikli soba ile ısıtmayı düşünüyorsanız fanlı ısıtıcı almak en mantıklı olanıdır. Ama ihtiyacınız çok büyük bir alanda sadece sizi veya cisim ısıtması yapmak istiyorsanız fanlı ısıtıcı doğru bir seçim değildir. Bunun yerine infrared ısıtıcıları tercih etmelisiniz. Fanlı ısıtıcı tercih ederken neye dikkat edilmeli. Toplam ısıtma gücü Kademe ayarı Emniyet termostatı  Servis desteği Isı ayarı Toplam ısıtma gücü Fanlı ısıtıcıların ısıtma gücü kullanacağınız ortam ile uygun olmalıdır. Alan büyükse daha yüksek watt'lı bir sobayı tercih etmelisiniz.  Kademe Ayarı Kademe ayarı veya başka bir deyimle sıcaklık ayarı önemli bir özelliktir çünkü odanın küçüklüğüne ve büyüklüğüne bağlı olarak ısıtıcınızı istediğiniz güçte çalıştı

Türkiye'de üretilen Samsung akıllı telefonları yakında piyasaya çıkacak

  Akıllı telefon pazarındaki çeşitli şirketler, üretim kapasitelerini artırmaya ve farklı ülkelerde akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor.  Bilindiği üzere Güney Koreli dev Samsung, yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak.  Çinli Oppo şirketi de aynı yönde ilerliyor. Oppo, Türkiye pazarına bir süre önce girdi ve şimdi İstanbul ve kuzeybatıdaki Kocaeli ilindeki iki tesiste üretime başlamaya hazır.  Üretimin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Bu fabrikalarda şirket sadece montaj işlerini değil tüm üretim sürecini gerçekleştirecek.  Şirketin 50 milyon $ yatırım yaptığı hazırlık prosedürleri tamamlandı.  Şirket, akıllı telefonlarından bazılarını diğer bölgelere ihraç edecek.  Ana odak noktası Avrupa pazarı olacaktır. Öte yandan Güney Koreli Samsung Electronics de Türkiye'de üretime başlamayı planlıyor ancak Oppo'dan farklı olarak şirket kendi tesislerini açmayacak, ancak İstanbul'da bir alt yüklenici tuttu. Samsung, Çinli şirketlere olan bağımlılığ

Nokia'nın ilk kliması satışa sunuldu

  Geçtiğimiz yıl Hindistan merkezli alışveriş sitesi Flipkart'ın Nokia ile ortak olmuştu. Bu ortaklık sonucu firma ilk klimasını Hindistan pazarına sunduğunu duyurdu. Telefon üretimi konusunda zamanında çok önemli bir yeri olan Nokia'nın akıllı telefon pazarında rekabet edememesi nedeniyle zorlu bir döneme girmişti. Zorlu dönemden kurtulamayan firma birkaç kez el değiştirdi. Son olarak geçtiğimiz yıl Hinstan'ın önemli online ticaret firması Flipkart ile ortaklık yapması Nokia markalı ürünlerin piyasaya sürülmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Nokia PureBook X14 dizüstü bilgisayar kısa süre önce piyasaya çıkaran firma artık klima markası ile de kullanıcıların karşısında. 5 farklı modelde klimayı tüketicilerine sunan firma klimalarını inverter teknoloji ile destekliyor ayrıca dahili Wifi alıcısı bulunan klimaların hareket sensörleride mevcut. Bu sayede klimanın bulunduğu ortamda olmasanız bile internet üzerinden sıcaklık ayarı yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca hareket sensör