Ana içeriğe atla

İnsanlarda başarıyla test edilen beyin kanseri aşısı: tümör ilerlemesini yavaşlatıyor

 Araştırmacılar, beyin tümörleriyle daha iyi savaşmak için bir hastanın bağışıklık sistemini güçlendirmek için tasarlanmış yeni bir aşının umut verici performansını bildiriyorlar. Araştırmacılar, aşının yavaş tümör ilerlemesine karşı dramatik bir bağışıklık tepkisini tetikleyen güvenli bir test olduğunu söylüyor.

Bazı kanserlerin, özellikle Diffüz gliomun tedavisi zordur çünkü beyne yayılabilirler ve geleneksel cerrahi ile kolayca çıkarılamazlar. Bu tümörler genellikle ortak bir özelliğe sahiptir; Düşük dereceli gliomaların% 70'inden fazlası, IDH1 adlı bir enzimi etkileyen genetik bir mutasyona sahiptir.

IDH1 mutasyonu, gliomalara özgüdür ve neo-epitoplar adı verilen yeni proteinlerin geliştirilmesine yol açar. Alman Kanser Araştırma Merkezi'ndeki araştırmacılar, yıllardır hastanın bağışıklık sisteminin bu mutasyona uğramış IDH1 hücrelerini nasıl hedef alacağını öğrenmesine yardımcı olan bir aşı geliştiriyorlar.


Aşıyı yıllarca geliştirdikten ve hayvanlar üzerinde test ettikten sonra, araştırmacılar nihayet 2015'te yeni IDH1 aşısının klinik denemesine başladı. İlk adım, aşının insanlarda bağışıklığını değerlendirmek ve bağışıklık tepkisinin türünü incelemekti.

Henüz IDH1 glioma geliştirmiş yaklaşık 33 hasta üzerinde bir klinik çalışma gerçekleştirildi ve sonuçlar, aşının güvenli olduğunu ve ciddi yan etkilerinin olmadığını gösterdi. Araştırmacılar, hastaların yüzde 93'ünün aşıya karşı etkili bir bağışıklık tepkisi geliştirdiğini ve T lenfositlerinin IDH1 mutasyonlarını hedefleyebildiğini buldu.

Kan dolaşımında yüksek seviyelerde T lenfositleri olan hastalarda, psödoprogresyon süreci gözlendi. Bu süreçte bağışıklık hücrelerinin istilasına ve iltihaplanmaya bağlı olarak tümörün boyutu artar. 3 yıl sonra yapılan ileri çalışmalar, katılımcıların hayatta kalma oranının% 84 olduğunu gösterdi. Ek olarak, çalışmanın başlamasından üç yıl sonra, güçlü bir bağışıklık tepkisi geliştiren hastaların% 82'sinde tümör büyümesinin hiçbir etkisi gözlenmedi.

Araştırmacılar, deneysel aşı ve immünosupresif inhibitör tedavisinin kombinasyon halinde kullanıldığı daha büyük bir faz 1 klinik araştırmanın şu anda devam ettiğini söylüyor. Araştırmacılar, iki yöntemin birlikte kullanılmasının bağışıklık tepkisini artıracağını umuyorlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Windows 10 Çöp Kutusunu Boşaltmama Sorunu Nasıl Çözülür?

  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzu boşaltarak ihtiyacınız olmayan dosyaları sonsuza kadar silebilirsiniz.  Bu, sabit sürücünüzde daha fazla depolama alanı boşaltacak ve gizliliğinizi daha iyi koruyacaktır.  Ancak, Windows Geri Dönüşüm Kutunuzdaki dosyaların silinmediğini de görebilirsiniz.  Bu nedenle bu yazımızda Windows 10 çöp kutusunu temizlememe sorununu çözmenin yollarını tartışacağız. Windows Çöp Kutunuzu boşaltamazsanız, yalnızca daha az belleğiniz olmayacak, aynı zamanda gizli dosyalar nedeniyle gizliliğiniz de tehlikeye girebilir.  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun boşaltılamaması çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bu durumda bu sorunu çözmenin yollarını tartışacağız. Çöp kutusundaki dosyaların silinmesini ne engeller? Her şeyden önce, bunun nedeni yönetici erişiminizin olmaması veya bazı üçüncü taraf uygulamaların bunu yapmanızı engellemesi olabilir.  OneDrive, bu soruna neden olabilecek yazılımlardan biridir.  Bazı durumlarda, bu sorun Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun başarısız ol

Windows'ta Proxy Algılama Hatasını Giderme

  Windows ağ sorunlarını düzelttikten sonra da bu mesajla karşılaşabilirsiniz: Windows Ağ Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı.  Bu hata ne anlama geliyor ve nasıl düzeltilebilir?  Aşağıda, Windows'un Ağ Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı nasıl düzelteceğinizi anlatacağız. 1. Bilgisayarınızı ve yönlendiricinizi yeniden başlatın Gelişmiş bir sorun giderme işlemine başlamadan önce en iyisi önce cihazlarınızı yeniden başlatmaktır.  Bunun sorununuzu da çözmesi mümkündür.  Bu hata genellikle bilgisayar yapılandırma hataları ile ilgili olduğundan, yönlendiriciyi yeniden başlatmanın doğal olarak herhangi bir etkisi olamaz.  Tabii ki bunu yapmak buna değer.  Yönlendiriciyi ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorun devam ederse, başka çözümler aramalısınız. 2. Windows'ta proxy ayarlarını kontrol edin Bu sorun Windows proxy'nizle ilgili olduğundan, doğal olarak önce proxy ayarlarını gözden geçirmelisiniz.  Windows 10'a  , ayarları açın ve ardından "

PlayStation Konsollarının Geçmişten Günümüze Gelişimi

Zaman içinde sabit kalan nedir? PlayStation'ın tüm kategorilerinde görülebilen öğeler var.  Bu denetleyicilerin sağında operatör tuşları ve bunların geometrik etiketleri bulunur: yeşil üçgen, kırmızı daire, mavi çarpı ve pembe kare. İşlev tuşları her zaman bu kategorilerin sağında olmuştur.  Sol tarafta her zaman gezinme tuşlarını gördük.  Ayrıca kolun ön tarafında 4 anahtar görebilirsiniz.  İşlev ve gezinme tuşları arasındaki boşlukta her zaman Başlat ve Seç tuşları vardı. Tabi tutamağın her iki yanında da en az değişim görülen durumlardan biri olarak söylenebilecek iki kulp görmekteyiz ve bir bakıma bu kulplarla polyester istasyonlarını biliyoruz.  Bu düğmeler, bu denetleyicilerle çalışmayı daha kolay ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmıştır. Orijinal PlayStation Konsolu Tedarik yılı: 1994 PlayStation kategorisinin tarihine ilk örnekle başlıyoruz.  Bu tasarımın ilk örneği PlayStation Controller olarak bilinir.  Bu kolların rengi, konsolun rengi gibi griydi, bu da iki cihaz