Ana içeriğe atla

Yeni Bir Şehre Taşınmanın Olumlu Etkileri

 İnsanlar alıştıkları şeyleri kolay terk edemezler bunlardan biride yaşadıkları şehirdir. Nedeni ne olduğu çok önemli olmasa da insanlar yaşadıkları şehirden ayrılmak durumunda kaldıklarında aslında olumsuz görünen bir çok şey karşılarına çıkar. Fakat farklı bir şehre taşınmanın olumlu yönleri de vardır. İşte yeni bir şehre taşınmaktan ve paha biçilmez bir deneyim kazanmaktan korkmamanız için bazı nedenler.

1. Yeni bir şehre taşınmak yeni olan her şey demektir: insanlar, restoranlar, mağazalar, parklar, tiyatrolar. Şehrinizde her şey size tanıdık geliyor, başka bir şehirde yaşamaya geldiğinizde, beyniniz birçok yeni bilgiden daha aktif bir şekilde çalışacaktır.

Kendiniz ve hayatınız hakkındaki görüşlerinizi yeniden gözden geçirebilecek ve belki de kendinizi daha iyi tanıyabileceksiniz.

2. Yeni ortam. Eski şehirde arkadaşları ve tanıdıkları bırakmak kolay olmayacak, ancak yeni harika insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir fırsatınız olacak. Ayrıca eskileri unutmanıza gerek yok, sonunda arayabilir ve buluşabilirsiniz. Ama hayatında yapacağın en iyi arkadaşlardan biri çalışma yılların olacak.

3. Gerçek bağımsızlığı hissedin. İş için yeni bir şehre taşınmak, korkutucu olabildiği kadar ilham verici de olabilir. Her şeye yeniden başlamalı ve önceki denemelerden daha iyi yapmaya çalışmalısınız. Daha güzel bir şeye ulaşma arzusundan ilham alacaksınız. Ve onu elde etmek için her şansın var!

4. Sezginize güvenmeyi öğrenin. Alıştığımız bir şehirde rahat hissettiğiniz için içgüdüleriniz donuklaşır.

Hiçbir şey bilmediğiniz yeni bir şehirde olmak içgüdülerimizle bağlantıda kalmamıza yardımcı olur. Bilgiyi analiz etmek ve işlemek için daha dikkatli olacaksınız, beyinde artan aktiviteyi tetikleyeceksiniz.

5. Daha  cesur olacaksınız. Alışılmış bir düzende ve etrafımızda ki tanıdıklarımız bize güven verir ve bu güven bizim cesaretimizi kıran bir olaydır. Güven iyidir fakat başkasına güvenmek cesaretimizi törpüler fakat yeni bir şehirde güveneceğiniz çok fazla kişi olmadığı için artık tüm zorlukların üstesinden kendiniz gelecek cesurluğu kısa sürede hissedeceksin.

6. Temiz bir zihne sahip olmak. Farklı insanların farklı kültürlerini tanımak için bir bahane ve işlerin durumu hakkında açık fikirli olmanıza yardımcı olur. Gerçeklerle daha fazla temas halindesiniz ve internette ki yanlış haberler hakkında yanlış bilgilendirilme olasılığınız daha düşük.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

En iyi fanlı ısıtıcı

  Kış aylarında bir elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız varsa öncelikle bilmeniz geren hangi tip elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız olduğudur. Fanlı ısıtıcılar ortam ısıtması için en uyun elektrikli soba seçeneklerinden biridir. Özellikle oda ve küçük bir bölüm ısıtması elektrikli soba ile ısıtmayı düşünüyorsanız fanlı ısıtıcı almak en mantıklı olanıdır. Ama ihtiyacınız çok büyük bir alanda sadece sizi veya cisim ısıtması yapmak istiyorsanız fanlı ısıtıcı doğru bir seçim değildir. Bunun yerine infrared ısıtıcıları tercih etmelisiniz. Fanlı ısıtıcı tercih ederken neye dikkat edilmeli. Toplam ısıtma gücü Kademe ayarı Emniyet termostatı  Servis desteği Isı ayarı Toplam ısıtma gücü Fanlı ısıtıcıların ısıtma gücü kullanacağınız ortam ile uygun olmalıdır. Alan büyükse daha yüksek watt'lı bir sobayı tercih etmelisiniz.  Kademe Ayarı Kademe ayarı veya başka bir deyimle sıcaklık ayarı önemli bir özelliktir çünkü odanın küçüklüğüne ve büyüklüğüne bağlı olarak ısıtıcınızı istediğiniz güçte çalıştı

Türkiye'de üretilen Samsung akıllı telefonları yakında piyasaya çıkacak

  Akıllı telefon pazarındaki çeşitli şirketler, üretim kapasitelerini artırmaya ve farklı ülkelerde akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor.  Bilindiği üzere Güney Koreli dev Samsung, yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak.  Çinli Oppo şirketi de aynı yönde ilerliyor. Oppo, Türkiye pazarına bir süre önce girdi ve şimdi İstanbul ve kuzeybatıdaki Kocaeli ilindeki iki tesiste üretime başlamaya hazır.  Üretimin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Bu fabrikalarda şirket sadece montaj işlerini değil tüm üretim sürecini gerçekleştirecek.  Şirketin 50 milyon $ yatırım yaptığı hazırlık prosedürleri tamamlandı.  Şirket, akıllı telefonlarından bazılarını diğer bölgelere ihraç edecek.  Ana odak noktası Avrupa pazarı olacaktır. Öte yandan Güney Koreli Samsung Electronics de Türkiye'de üretime başlamayı planlıyor ancak Oppo'dan farklı olarak şirket kendi tesislerini açmayacak, ancak İstanbul'da bir alt yüklenici tuttu. Samsung, Çinli şirketlere olan bağımlılığ

Nokia'nın ilk kliması satışa sunuldu

  Geçtiğimiz yıl Hindistan merkezli alışveriş sitesi Flipkart'ın Nokia ile ortak olmuştu. Bu ortaklık sonucu firma ilk klimasını Hindistan pazarına sunduğunu duyurdu. Telefon üretimi konusunda zamanında çok önemli bir yeri olan Nokia'nın akıllı telefon pazarında rekabet edememesi nedeniyle zorlu bir döneme girmişti. Zorlu dönemden kurtulamayan firma birkaç kez el değiştirdi. Son olarak geçtiğimiz yıl Hinstan'ın önemli online ticaret firması Flipkart ile ortaklık yapması Nokia markalı ürünlerin piyasaya sürülmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Nokia PureBook X14 dizüstü bilgisayar kısa süre önce piyasaya çıkaran firma artık klima markası ile de kullanıcıların karşısında. 5 farklı modelde klimayı tüketicilerine sunan firma klimalarını inverter teknoloji ile destekliyor ayrıca dahili Wifi alıcısı bulunan klimaların hareket sensörleride mevcut. Bu sayede klimanın bulunduğu ortamda olmasanız bile internet üzerinden sıcaklık ayarı yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca hareket sensör