Ana içeriğe atla

Yeni Bir Şehre Taşınmanın Olumlu Etkileri

 İnsanlar alıştıkları şeyleri kolay terk edemezler bunlardan biride yaşadıkları şehirdir. Nedeni ne olduğu çok önemli olmasa da insanlar yaşadıkları şehirden ayrılmak durumunda kaldıklarında aslında olumsuz görünen bir çok şey karşılarına çıkar. Fakat farklı bir şehre taşınmanın olumlu yönleri de vardır. İşte yeni bir şehre taşınmaktan ve paha biçilmez bir deneyim kazanmaktan korkmamanız için bazı nedenler.

1. Yeni bir şehre taşınmak yeni olan her şey demektir: insanlar, restoranlar, mağazalar, parklar, tiyatrolar. Şehrinizde her şey size tanıdık geliyor, başka bir şehirde yaşamaya geldiğinizde, beyniniz birçok yeni bilgiden daha aktif bir şekilde çalışacaktır.

Kendiniz ve hayatınız hakkındaki görüşlerinizi yeniden gözden geçirebilecek ve belki de kendinizi daha iyi tanıyabileceksiniz.

2. Yeni ortam. Eski şehirde arkadaşları ve tanıdıkları bırakmak kolay olmayacak, ancak yeni harika insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir fırsatınız olacak. Ayrıca eskileri unutmanıza gerek yok, sonunda arayabilir ve buluşabilirsiniz. Ama hayatında yapacağın en iyi arkadaşlardan biri çalışma yılların olacak.

3. Gerçek bağımsızlığı hissedin. İş için yeni bir şehre taşınmak, korkutucu olabildiği kadar ilham verici de olabilir. Her şeye yeniden başlamalı ve önceki denemelerden daha iyi yapmaya çalışmalısınız. Daha güzel bir şeye ulaşma arzusundan ilham alacaksınız. Ve onu elde etmek için her şansın var!

4. Sezginize güvenmeyi öğrenin. Alıştığımız bir şehirde rahat hissettiğiniz için içgüdüleriniz donuklaşır.

Hiçbir şey bilmediğiniz yeni bir şehirde olmak içgüdülerimizle bağlantıda kalmamıza yardımcı olur. Bilgiyi analiz etmek ve işlemek için daha dikkatli olacaksınız, beyinde artan aktiviteyi tetikleyeceksiniz.

5. Daha  cesur olacaksınız. Alışılmış bir düzende ve etrafımızda ki tanıdıklarımız bize güven verir ve bu güven bizim cesaretimizi kıran bir olaydır. Güven iyidir fakat başkasına güvenmek cesaretimizi törpüler fakat yeni bir şehirde güveneceğiniz çok fazla kişi olmadığı için artık tüm zorlukların üstesinden kendiniz gelecek cesurluğu kısa sürede hissedeceksin.

6. Temiz bir zihne sahip olmak. Farklı insanların farklı kültürlerini tanımak için bir bahane ve işlerin durumu hakkında açık fikirli olmanıza yardımcı olur. Gerçeklerle daha fazla temas halindesiniz ve internette ki yanlış haberler hakkında yanlış bilgilendirilme olasılığınız daha düşük.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Windows 10 Çöp Kutusunu Boşaltmama Sorunu Nasıl Çözülür?

  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzu boşaltarak ihtiyacınız olmayan dosyaları sonsuza kadar silebilirsiniz.  Bu, sabit sürücünüzde daha fazla depolama alanı boşaltacak ve gizliliğinizi daha iyi koruyacaktır.  Ancak, Windows Geri Dönüşüm Kutunuzdaki dosyaların silinmediğini de görebilirsiniz.  Bu nedenle bu yazımızda Windows 10 çöp kutusunu temizlememe sorununu çözmenin yollarını tartışacağız. Windows Çöp Kutunuzu boşaltamazsanız, yalnızca daha az belleğiniz olmayacak, aynı zamanda gizli dosyalar nedeniyle gizliliğiniz de tehlikeye girebilir.  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun boşaltılamaması çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bu durumda bu sorunu çözmenin yollarını tartışacağız. Çöp kutusundaki dosyaların silinmesini ne engeller? Her şeyden önce, bunun nedeni yönetici erişiminizin olmaması veya bazı üçüncü taraf uygulamaların bunu yapmanızı engellemesi olabilir.  OneDrive, bu soruna neden olabilecek yazılımlardan biridir.  Bazı durumlarda, bu sorun Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun başarısız ol

PlayStation Konsollarının Geçmişten Günümüze Gelişimi

Zaman içinde sabit kalan nedir? PlayStation'ın tüm kategorilerinde görülebilen öğeler var.  Bu denetleyicilerin sağında operatör tuşları ve bunların geometrik etiketleri bulunur: yeşil üçgen, kırmızı daire, mavi çarpı ve pembe kare. İşlev tuşları her zaman bu kategorilerin sağında olmuştur.  Sol tarafta her zaman gezinme tuşlarını gördük.  Ayrıca kolun ön tarafında 4 anahtar görebilirsiniz.  İşlev ve gezinme tuşları arasındaki boşlukta her zaman Başlat ve Seç tuşları vardı. Tabi tutamağın her iki yanında da en az değişim görülen durumlardan biri olarak söylenebilecek iki kulp görmekteyiz ve bir bakıma bu kulplarla polyester istasyonlarını biliyoruz.  Bu düğmeler, bu denetleyicilerle çalışmayı daha kolay ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmıştır. Orijinal PlayStation Konsolu Tedarik yılı: 1994 PlayStation kategorisinin tarihine ilk örnekle başlıyoruz.  Bu tasarımın ilk örneği PlayStation Controller olarak bilinir.  Bu kolların rengi, konsolun rengi gibi griydi, bu da iki cihaz

İnsanlarda başarıyla test edilen beyin kanseri aşısı: tümör ilerlemesini yavaşlatıyor

 Araştırmacılar, beyin tümörleriyle daha iyi savaşmak için bir hastanın bağışıklık sistemini güçlendirmek için tasarlanmış yeni bir aşının umut verici performansını bildiriyorlar. Araştırmacılar, aşının yavaş tümör ilerlemesine karşı dramatik bir bağışıklık tepkisini tetikleyen güvenli bir test olduğunu söylüyor. Bazı kanserlerin, özellikle Diffüz gliomun tedavisi zordur çünkü beyne yayılabilirler ve geleneksel cerrahi ile kolayca çıkarılamazlar. Bu tümörler genellikle ortak bir özelliğe sahiptir; Düşük dereceli gliomaların% 70'inden fazlası, IDH1 adlı bir enzimi etkileyen genetik bir mutasyona sahiptir. IDH1 mutasyonu, gliomalara özgüdür ve neo-epitoplar adı verilen yeni proteinlerin geliştirilmesine yol açar. Alman Kanser Araştırma Merkezi'ndeki araştırmacılar, yıllardır hastanın bağışıklık sisteminin bu mutasyona uğramış IDH1 hücrelerini nasıl hedef alacağını öğrenmesine yardımcı olan bir aşı geliştiriyorlar. Aşıyı yıllarca geliştirdikten ve hayvanlar üzerinde test ettikten