Ana içeriğe atla

Türkiye'de üretilen Samsung akıllı telefonları yakında piyasaya çıkacak

 Akıllı telefon pazarındaki çeşitli şirketler, üretim kapasitelerini artırmaya ve farklı ülkelerde akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor. Bilindiği üzere Güney Koreli dev Samsung, yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak. Çinli Oppo şirketi de aynı yönde ilerliyor.

Oppo, Türkiye pazarına bir süre önce girdi ve şimdi İstanbul ve kuzeybatıdaki Kocaeli ilindeki iki tesiste üretime başlamaya hazır. Üretimin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor.

Bu fabrikalarda şirket sadece montaj işlerini değil tüm üretim sürecini gerçekleştirecek. Şirketin 50 milyon $ yatırım yaptığı hazırlık prosedürleri tamamlandı. Şirket, akıllı telefonlarından bazılarını diğer bölgelere ihraç edecek. Ana odak noktası Avrupa pazarı olacaktır.

Öte yandan Güney Koreli Samsung Electronics de Türkiye'de üretime başlamayı planlıyor ancak Oppo'dan farklı olarak şirket kendi tesislerini açmayacak, ancak İstanbul'da bir alt yüklenici tuttu.

Samsung, Çinli şirketlere olan bağımlılığını azaltmaya odaklanırken diğer ülkelerdeki üretim tesislerini genişletmeye çalışıyor. Şirket yakın zamanda Hindistan'da yeni bir teşhir fabrikası inşaatına başladı. Şirket halihazırda Hindistan'da dünyanın en büyük akıllı telefon fabrikasına sahip.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Windows 10 Çöp Kutusunu Boşaltmama Sorunu Nasıl Çözülür?

  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzu boşaltarak ihtiyacınız olmayan dosyaları sonsuza kadar silebilirsiniz.  Bu, sabit sürücünüzde daha fazla depolama alanı boşaltacak ve gizliliğinizi daha iyi koruyacaktır.  Ancak, Windows Geri Dönüşüm Kutunuzdaki dosyaların silinmediğini de görebilirsiniz.  Bu nedenle bu yazımızda Windows 10 çöp kutusunu temizlememe sorununu çözmenin yollarını tartışacağız. Windows Çöp Kutunuzu boşaltamazsanız, yalnızca daha az belleğiniz olmayacak, aynı zamanda gizli dosyalar nedeniyle gizliliğiniz de tehlikeye girebilir.  Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun boşaltılamaması çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bu durumda bu sorunu çözmenin yollarını tartışacağız. Çöp kutusundaki dosyaların silinmesini ne engeller? Her şeyden önce, bunun nedeni yönetici erişiminizin olmaması veya bazı üçüncü taraf uygulamaların bunu yapmanızı engellemesi olabilir.  OneDrive, bu soruna neden olabilecek yazılımlardan biridir.  Bazı durumlarda, bu sorun Windows Geri Dönüşüm Kutunuzun başarısız ol

PlayStation Konsollarının Geçmişten Günümüze Gelişimi

Zaman içinde sabit kalan nedir? PlayStation'ın tüm kategorilerinde görülebilen öğeler var.  Bu denetleyicilerin sağında operatör tuşları ve bunların geometrik etiketleri bulunur: yeşil üçgen, kırmızı daire, mavi çarpı ve pembe kare. İşlev tuşları her zaman bu kategorilerin sağında olmuştur.  Sol tarafta her zaman gezinme tuşlarını gördük.  Ayrıca kolun ön tarafında 4 anahtar görebilirsiniz.  İşlev ve gezinme tuşları arasındaki boşlukta her zaman Başlat ve Seç tuşları vardı. Tabi tutamağın her iki yanında da en az değişim görülen durumlardan biri olarak söylenebilecek iki kulp görmekteyiz ve bir bakıma bu kulplarla polyester istasyonlarını biliyoruz.  Bu düğmeler, bu denetleyicilerle çalışmayı daha kolay ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmıştır. Orijinal PlayStation Konsolu Tedarik yılı: 1994 PlayStation kategorisinin tarihine ilk örnekle başlıyoruz.  Bu tasarımın ilk örneği PlayStation Controller olarak bilinir.  Bu kolların rengi, konsolun rengi gibi griydi, bu da iki cihaz

Windows'ta Proxy Algılama Hatasını Giderme

  Windows ağ sorunlarını düzelttikten sonra da bu mesajla karşılaşabilirsiniz: Windows Ağ Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı.  Bu hata ne anlama geliyor ve nasıl düzeltilebilir?  Aşağıda, Windows'un Ağ Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı nasıl düzelteceğinizi anlatacağız. 1. Bilgisayarınızı ve yönlendiricinizi yeniden başlatın Gelişmiş bir sorun giderme işlemine başlamadan önce en iyisi önce cihazlarınızı yeniden başlatmaktır.  Bunun sorununuzu da çözmesi mümkündür.  Bu hata genellikle bilgisayar yapılandırma hataları ile ilgili olduğundan, yönlendiriciyi yeniden başlatmanın doğal olarak herhangi bir etkisi olamaz.  Tabii ki bunu yapmak buna değer.  Yönlendiriciyi ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorun devam ederse, başka çözümler aramalısınız. 2. Windows'ta proxy ayarlarını kontrol edin Bu sorun Windows proxy'nizle ilgili olduğundan, doğal olarak önce proxy ayarlarını gözden geçirmelisiniz.  Windows 10'a  , ayarları açın ve ardından "