Ana içeriğe atla

En iyi fanlı ısıtıcı

 


Kış aylarında bir elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız varsa öncelikle bilmeniz geren hangi tip elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız olduğudur. Fanlı ısıtıcılar ortam ısıtması için en uyun elektrikli soba seçeneklerinden biridir. Özellikle oda ve küçük bir bölüm ısıtması elektrikli soba ile ısıtmayı düşünüyorsanız fanlı ısıtıcı almak en mantıklı olanıdır. Ama ihtiyacınız çok büyük bir alanda sadece sizi veya cisim ısıtması yapmak istiyorsanız fanlı ısıtıcı doğru bir seçim değildir. Bunun yerine infrared ısıtıcıları tercih etmelisiniz.

Fanlı ısıtıcı tercih ederken neye dikkat edilmeli.

  • Toplam ısıtma gücü
  • Kademe ayarı
  • Emniyet termostatı 
  • Servis desteği
  • Isı ayarı
Toplam ısıtma gücü
Fanlı ısıtıcıların ısıtma gücü kullanacağınız ortam ile uygun olmalıdır. Alan büyükse daha yüksek watt'lı bir sobayı tercih etmelisiniz. 

Kademe Ayarı
Kademe ayarı veya başka bir deyimle sıcaklık ayarı önemli bir özelliktir çünkü odanın küçüklüğüne ve büyüklüğüne bağlı olarak ısıtıcınızı istediğiniz güçte çalıştırmanıza olanak sağlar. Ayrıca kademe ayarı sayesinde çok soğuk olmayan havalarda ortamın soğuması da yavaşlayacağı için daha düşük bir güç ile ortamı istediğiniz sıcaklığa getirmeniz mümkündür.

Emniyet Termostatı
Emniyet termostatı olası bir fan arızası durumda çok ısınan rezistansı tehlike oluşmadan otomatik olarak elektriği kesmeye yarar. Bazı ürünlerde bunun yanında devrilme termostatı da bulunmakta fakat emniyet termostatı olan bir fanlı ısıtıcı hava çekişi veya üflemesi düştüğü zaman çok ısınır ve dolayısıyla kısa sürede otomatik olarak kapanmak zorunda kalır.

Servis desteği
Her elektrikli ev aletinde olduğu gibi fanlı sobalar için de yetkili servis ağı önemlidir. Fiyatları çok yüksek olmasa da ürün kısa sürede arıza yapması gibi durumlarda yetkili servis ücretsiz bir onarım yapıp cihazımızı geri verecektir.

Isı Ayarı
Isı ayarı diğer bir tabirle termostat fanlı ısıtıcılar için çok önemli bir fonksiyondur. Çünkü tıpkı kademe ayarı gibi sıcaklık ayarı yapmanızı sağlar. Hatta termostatlı bir ürün tercih etmeniz durumunda kademe ayarının çok da bir işlevi kalmamaktadır. Çünkü ortamı istediğiniz sıcaklıkta tutmaya termostat otomatik olarak gerçekleştirecek ve eğer isteğimiz sıcaklığın üzerine çıkacak olursa otomatik olarak kapanacaktır. Oda sıcaklığı ayarladığımız sıcaklığın altına düştüğü zaman otomatik devreye girip tekrar sıcaklığı yükseltecektir.

En iyi fanlı ısıtıcılar

1- Goldmaster Warm Soğuk / Sıcak Fanlı Isıtıcı

2000 watlık ısıtma gücü bulunan Goldmaster Warm kademe anahtarı ve ısı ayarı bulunuyor. Bu sayede tam sıcaklık kontrolü yapmanızı sağlıyor. Ayrıca bilinen bir marka olması ve yetkili servis ağının geniş olması nedeniyle listemizin ilk sırasında bulunuyor. Ayrıca tam bir fiyat/performans ürünü olarak görünüyor. 

2- Ufo Mix Mini

Ufo Mix Mini de 2000watt'lık bir ısıtma gücüne sahip. Kademe anahtarı bulunan ürünü dilerseniz 2000 dilerseniz 1000 watt ile çalıştırmanız mümkün. Fakat üründe oda termostatı bulunmaması özellikle daha ılık havalarda ısı kontrolünü yapmayı zorlaştırabilir. Dış gövde açısından ve görüntü açısından en sağlam ve şık fanlı ısıtıcıdır.

3- Fakir Warmy
Fakir Warmy 2000 wattlık ısıtma gücü ve ısı kademe ayarı ve ayrıca termostat bulunuyor. Bu özellikleriyle Fakir Warmy listemizin 3. sırasındaki yerini almış oldu.


   4- Kumtel LX-6331Kumtel LX-6331 te tıpkı önceki fanlı ısıtıcılar gibi 2000 wattlık ısıtma gücüne sahip kadame anaharı olan ürünün termostatı bulunmuyor. Buna karşılık çok geniş bir servis ağı olması ve fiyat olarak en düşük fiyata ısınmak isteyenlerin 1 numaralı tercihi kumtel fanlı ısıtıcıdır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de üretilen Samsung akıllı telefonları yakında piyasaya çıkacak

  Akıllı telefon pazarındaki çeşitli şirketler, üretim kapasitelerini artırmaya ve farklı ülkelerde akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor.  Bilindiği üzere Güney Koreli dev Samsung, yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak.  Çinli Oppo şirketi de aynı yönde ilerliyor. Oppo, Türkiye pazarına bir süre önce girdi ve şimdi İstanbul ve kuzeybatıdaki Kocaeli ilindeki iki tesiste üretime başlamaya hazır.  Üretimin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Bu fabrikalarda şirket sadece montaj işlerini değil tüm üretim sürecini gerçekleştirecek.  Şirketin 50 milyon $ yatırım yaptığı hazırlık prosedürleri tamamlandı.  Şirket, akıllı telefonlarından bazılarını diğer bölgelere ihraç edecek.  Ana odak noktası Avrupa pazarı olacaktır. Öte yandan Güney Koreli Samsung Electronics de Türkiye'de üretime başlamayı planlıyor ancak Oppo'dan farklı olarak şirket kendi tesislerini açmayacak, ancak İstanbul'da bir alt yüklenici tuttu. Samsung, Çinli şirketlere olan bağımlılığ

Nokia'nın ilk kliması satışa sunuldu

  Geçtiğimiz yıl Hindistan merkezli alışveriş sitesi Flipkart'ın Nokia ile ortak olmuştu. Bu ortaklık sonucu firma ilk klimasını Hindistan pazarına sunduğunu duyurdu. Telefon üretimi konusunda zamanında çok önemli bir yeri olan Nokia'nın akıllı telefon pazarında rekabet edememesi nedeniyle zorlu bir döneme girmişti. Zorlu dönemden kurtulamayan firma birkaç kez el değiştirdi. Son olarak geçtiğimiz yıl Hinstan'ın önemli online ticaret firması Flipkart ile ortaklık yapması Nokia markalı ürünlerin piyasaya sürülmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Nokia PureBook X14 dizüstü bilgisayar kısa süre önce piyasaya çıkaran firma artık klima markası ile de kullanıcıların karşısında. 5 farklı modelde klimayı tüketicilerine sunan firma klimalarını inverter teknoloji ile destekliyor ayrıca dahili Wifi alıcısı bulunan klimaların hareket sensörleride mevcut. Bu sayede klimanın bulunduğu ortamda olmasanız bile internet üzerinden sıcaklık ayarı yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca hareket sensör