Ana içeriğe atla

Çin'deki akıllı telefon alıcılarının neredeyse% 80'i Huawei'yi tercih ediyor

 Bugün Çinli düşünce kuruluşu, Çin'deki akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğunun Huawei'yi tercih ettiğini gösteren “Akıllı Telefon Tüketim Trendleri, Kullanıcı Bağlılığı ve Kaybetme Raporu” nu yayınladı.

Kaynak, akıllı telefon alıcılarının yeni modellere ortalama 485 dolar harcadığını söylüyor. Satın alma gücü açısından, kullanıcıların neredeyse% 50'si akıllı telefonlarını orta sınıf modellerle değiştiriyor,% 37,4'ü amiral gemisi cihazları satın alıyor,% 13,3'ü ise ucuz akıllı telefonları tercih ediyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının% 32,7'si iki yıl içinde ve% 72,7'si üç yıl içinde yeni bir model satın alıyor. Ankete katılanların% 90'ından fazlası son dört yılda en az bir akıllı telefonun yerini aldı.

Huawei, tüm akıllı telefon markaları arasında en yüksek sadakat seviyesine sahiptir. Huawei akıllı telefon sahiplerinin% 73,3'ü aynı üreticiden yeni ürünleri tercih ediyor. Kullanıcı sadakati geçen yıl% 10 arttı.

Genel olarak, ankete katılan tüm kullanıcıların% 77,3'ü bir sonraki akıllı telefonu alırken Huawei'yi tercih ediyor, ikinci ve üçüncü sıralar sırasıyla Apple ve Xiaomi tarafından işgal ediliyor. İlk beşi tamamlayanlar Oppo ve Vivo.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye'de üretilen Samsung akıllı telefonları yakında piyasaya çıkacak

  Akıllı telefon pazarındaki çeşitli şirketler, üretim kapasitelerini artırmaya ve farklı ülkelerde akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye çalışıyor.  Bilindiği üzere Güney Koreli dev Samsung, yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak.  Çinli Oppo şirketi de aynı yönde ilerliyor. Oppo, Türkiye pazarına bir süre önce girdi ve şimdi İstanbul ve kuzeybatıdaki Kocaeli ilindeki iki tesiste üretime başlamaya hazır.  Üretimin önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Bu fabrikalarda şirket sadece montaj işlerini değil tüm üretim sürecini gerçekleştirecek.  Şirketin 50 milyon $ yatırım yaptığı hazırlık prosedürleri tamamlandı.  Şirket, akıllı telefonlarından bazılarını diğer bölgelere ihraç edecek.  Ana odak noktası Avrupa pazarı olacaktır. Öte yandan Güney Koreli Samsung Electronics de Türkiye'de üretime başlamayı planlıyor ancak Oppo'dan farklı olarak şirket kendi tesislerini açmayacak, ancak İstanbul'da bir alt yüklenici tuttu. Samsung, Çinli şirketlere olan bağımlılığ

En iyi fanlı ısıtıcı

  Kış aylarında bir elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız varsa öncelikle bilmeniz geren hangi tip elektrikli ısıtıcıya ihtiyacınız olduğudur. Fanlı ısıtıcılar ortam ısıtması için en uyun elektrikli soba seçeneklerinden biridir. Özellikle oda ve küçük bir bölüm ısıtması elektrikli soba ile ısıtmayı düşünüyorsanız fanlı ısıtıcı almak en mantıklı olanıdır. Ama ihtiyacınız çok büyük bir alanda sadece sizi veya cisim ısıtması yapmak istiyorsanız fanlı ısıtıcı doğru bir seçim değildir. Bunun yerine infrared ısıtıcıları tercih etmelisiniz. Fanlı ısıtıcı tercih ederken neye dikkat edilmeli. Toplam ısıtma gücü Kademe ayarı Emniyet termostatı  Servis desteği Isı ayarı Toplam ısıtma gücü Fanlı ısıtıcıların ısıtma gücü kullanacağınız ortam ile uygun olmalıdır. Alan büyükse daha yüksek watt'lı bir sobayı tercih etmelisiniz.  Kademe Ayarı Kademe ayarı veya başka bir deyimle sıcaklık ayarı önemli bir özelliktir çünkü odanın küçüklüğüne ve büyüklüğüne bağlı olarak ısıtıcınızı istediğiniz güçte çalıştı

Nokia'nın ilk kliması satışa sunuldu

  Geçtiğimiz yıl Hindistan merkezli alışveriş sitesi Flipkart'ın Nokia ile ortak olmuştu. Bu ortaklık sonucu firma ilk klimasını Hindistan pazarına sunduğunu duyurdu. Telefon üretimi konusunda zamanında çok önemli bir yeri olan Nokia'nın akıllı telefon pazarında rekabet edememesi nedeniyle zorlu bir döneme girmişti. Zorlu dönemden kurtulamayan firma birkaç kez el değiştirdi. Son olarak geçtiğimiz yıl Hinstan'ın önemli online ticaret firması Flipkart ile ortaklık yapması Nokia markalı ürünlerin piyasaya sürülmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Nokia PureBook X14 dizüstü bilgisayar kısa süre önce piyasaya çıkaran firma artık klima markası ile de kullanıcıların karşısında. 5 farklı modelde klimayı tüketicilerine sunan firma klimalarını inverter teknoloji ile destekliyor ayrıca dahili Wifi alıcısı bulunan klimaların hareket sensörleride mevcut. Bu sayede klimanın bulunduğu ortamda olmasanız bile internet üzerinden sıcaklık ayarı yapmaya olanak sağlıyor. Ayrıca hareket sensör